A második forduló értékelése

2011.09.22. 14:46

Kezdenek kirajzolódni az erőviszonyok?

Nehéz győzelmet aratott a Cegléd együttese:

A férfi kézilabda NB I/B második fordulójában a Keleti csoport másik újoncát, az Egert fogadta a Ceglédi KKSE együttese. A ceglédiek a vártnál nehezebben érvényesítették a papírformát, akik dolgát alaposan megnehezítették a jól küzdő vendégek.

Az első két gólt a Heves megyeiek szerezték, akik a 17. percben meglepetésre már 9-4-re vezettek.  A vendéglátók 5 perces gólcsendjének Varga vetett véget, aki a 21. percben ismét gólt dobott, mellyel 10-10-re alakította az állást. A Ceglédi KKSE Benke találatával először a 28. percben került előnybe, ami a játékrész végére négy gólnyira növekedett. A hazaiak fordulás után sem tudták állandósítani jobb játékukat, így nem sikerült elhúzni az ellenféltől, a hatvan perc eltelte után is négy gól volt a különbség az együttesek között, csakúgy, mint az harminc perccel korábban volt.

Ceglédi KKSE  – Eger 33-29 (17-13)

Cegléd: Erdélyi, Lengyel (kapusok), Lepsényi, Varga 5, Pocsai 7, Tóth N. 3, Dengi 3, Hódi 2, Benke 3, Kovács, Turák, Benedek 1, Bíró 7, Molnár 2

A találkozót az edző Kökény István így értékelte: „Úgy védekezésben, mint támadásban, nagyon hullámzó volt a teljesítményünk. Az egriekben keményen  harcoló, határozottan játszó csapatot ismerhettünk meg, akik egy pillanatra sem adták fel a pontszerzés lehetőségét. 4-5 gólos hátrányból is felálltak, ezért is volt végig izgalmas a meccs. A vártnál gyengébben játszottunk, így igazából a győzelemnek örülhetünk csak. A mérkőzést követő rövid megbeszélés során a mostaninál jóval stabilabb védekezést kértem a játékosoktól, mert idegenben anélkül szinte lehetetlen lesz sikert aratni.”

Kétgólos győzelmet aratott az Ózdi KC férfi kézilabda-csapata Lajosmizsén. Az NB I/B keleti csoportjának második fordulójában a piros-kékek igazi csapatként múlták felül a második vonal újoncát, és szereztek ezzel értékes pontokat.

Mizse KC – Ózdi KC 31-33 (14-15)

Lajosmizse, 400 néző. V.: Nagy L., Végert.

Ózdi KC: LOSONCZI – Kocsis (4), Harkó (1), Barta (5), Panyi (4), Lázár (4), PAPP (4). Csere: Nyitrai (k), DUZSI (3), NYESTE (5), Borsodi (-), SZILÁGYI Á. (3), Bidlek (-). Edző: Barta Zsolt.

Barta Zsolt: - Nagyon ráfért a csapatra ez a siker. Bízom benne, hogy ez a győzelem átlendíti a fiúkat a holtponton. A mostani győzelem egyértelműen a csapat sikere volt, aki pályára lépett kivétel nélkül kivette a részét a győzelemből.

A Törökszentmiklós elleni vereség után javítani szerettek volna a balmazújvárosi férfi kézilabdázók a NB1/B-s bajnokságban. A második fordulóban Rácz Sándor tanítványai a Balassagyarmat otthonába látogattak. A két együttes igen szoros mérkőzést játszott, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidőre 11-11-gyel vonult le a két gárda. A második játékrész is kiegyenlítet küzdelmet hozott, ám végül a hazaiak kerültek ki győztesen az összecsapásból.

Férfi kézilabda NB1/B-s bajnokság, 2. forduló
Balassagyarmati Kábel SE - Kőnig-Trade-Balmazújvárosi KK: 26-25 (11-11)

A gyarmatiak a második mérkőzésüket nyerték meg, ismét egy góllal.

Maga a meccskezdés felér egy rémálommal. Urbán Ottó hiába veri „pépesre” a dobját, hiába zúgnak a dudák, hiába szurkol bőszen nagy hanggal Hegedűs Attila, mintha valami Csipkerózsika álomban révedeznének a gyarmati legények. Villámsebesen születik ugyanis két balmazi gól, miközben a kábelesek egyelőre csak keresik önmagukat. Még Savón is ziccert ront az elején, de ugyanezt teszi szintén Gubó Alex. Kertész Gabi ugyan 1-2-re szépít, de sokáig ez az egyetlen említésre méltó Ipoly-parti akció. A védekezés is akadozik, Balogh a szélről, Pánczél átlövésből talál be Ihásznak, a másik oldalon meg Szabó „Abó” Peti, a korábbi első osztályú kapus első osztályú módon hárítja a próbálkozásokat, mindent olvas, szélről verhetetlen pedig aztán Széles Zoli igencsak bevetődik, hogy könnyebb szöge legyen. Az eredményjelzőn meg 1-5! Aztán jön viszont a kubai légiós, fogja magát, átlő és a labda Szabó kapus lábai között csorog be – kötény! Ez lenne az ébresztő? Való igaz, hiszen most Szabó Andris iramodik meg a labdával – magamban odamormogom neki, bár úgysem hallja: „csak nyugodtan” – és 3-5-re szépít.
Tizenöt perc telik el a meccsből lassan, és rettenetes a kapkodás. Izgalom itt, izgalom ott, fejetlenség, talán ennek tudható be, hogy Csonka „elkésik” Savónról, az ébenfekete férfiú meg egy nagy nyögés közben földre rogy. Varga játékvezető kezében villan a piros lap. A balmazi védő kisvártatva mellénk kuporodik, így aztán már a vele történő diskurzus közben látom a hátralévő negyvenöt percet.
Meg azt figyelem, hogy Kokó hiányában – őt ugye elmeszelték a fegyelmin egy meccsre, így most amolyan „kellérdezsősen” a labdafogó hálót szorongatva izgul a társakért a sarokban – José barátunk kapja hátára a kábeles „pakkot”, azaz lő zsinórban három gólt – abból kettőt kitámasztva a hetes vonalról -, és máris iksz. Sőt, Forgács Peti szemfüles bombájával itt a vezetés – mindez emberhátrányban, mert ha jól számolom, alig akad olyan perc, amelyben ne lenne kiállított ember a kispadon.
Innen már illene bekövetkeznie a fordulatnak. Helyette inkább kiegyenlítettebbé válik az összecsapás, egy találat itt, a másik amott. Menet közben Széles Zoli is mehet zuhanyozni, hasonló az esete, mint bő tíz perccel azelőtt Csonkáé volt, ő éppenséggel visszahúzta Baloghot, ezért fejezi be idő előtt a mai játékot. Vajon ez már sípmesteri szokássá nemesül idén?
Szünet előtt nem sokkal Álmos egy hajszálpontos hosszú indítással „kínálja” meg Bán „Dévet”, aki nem is hibázik, de szinte a lefújás pillanatában jön a válasz Pánczél részéről: harminc perc után 11-11 az állás.
Fordulás után momentán a Kábel emberhátrányban, és a vendégek ezt a játékrészt is úgy kezdik, mint az elsőt, nagyfokú rohanással, és két góllal. Előbb a beállós Istvánra „jön ki” egy sebes ellenakció, majd a jobbszélső Nagy következik. Tehát megint kapaszkodniuk kell a hazaiaknak. De mily nehéz lesz, mert látni, ahogy Kertész Gabi a bokájához kap, jön a gyúró, orvos, le kell támogatni a játéktérről – újabb kulcsember esik ki a sorból. Még szerencse, hogy Savón egészséges, mint a makk, ő aztán küzd-hajt, igazi vezér, csak hát hátul akad egy-két hiba, így a gyors egyenlítés helyett még mindig futnak a fiúk az eredmény után.
Az egalizálás aztán megtörténik, köszönhetően két ordító balmazújvárosi technikai hibának, amitől még a gyéren kopaszodó, előttem ücsörgő „piroslapos” hajdúsági védő haja szála is égnek áll. Nosza rajta, a megkaparintott lasztival inal is Savón, majd Gubó, 15-15-re állunk így.
De még mindig nem jön el a várva várt „peresztrojka”. Kaplonyi rántja most össze az alföldi alakulatot, ő se most kezdte a szakmát, Gyöngyösről tette át székhelyét Debrecen mellé, s nem kis része van abban, hogy a félidő közepére ismét háromgólos előnyt birtokolnak. Kedves mester már nem bírja cérnával, egy reklamálásra sárga lapot kap. Kollégája, Rácz Sándor nem ússza meg ennyivel, ő talán keményebb szavakat használ, így két perces kiállítással bünteti saját csapatát. Ám még mindig az Újváros van fölényben. A tizennyolcadik percben negyedszer kerülnek kettős emberhátrányba, de ez sem kottyan meg nekik, mert Kaplonyi ezúttal a szélről, kiszorított helyzetből alakítja 18-21-re az eredményt.
Mi lesz itt a végén?! Egyelőre kábeles zárkózás, és persze továbbra is Rodney a vezér. Van, hogy serkenti a társakat, máskor int Kovács Robinak, a kapusnak: „türelem, nézz fel a táblára, nyugi, van még időnk”. Persze a gólszerzésről sem feledkezik meg, betörésével 20-21, majd tőle indul az akció, aminek a végén Piroska Krisztián kapja a labdát, fordul be a hatoson és 21-21!
Már csak kilenc… már csak nyolc… már csak hét perc van hátra, amikor Gubó Alex is egyre több trükköt elővesz a bűvészkalapból, meg sok-sok bátorságot „ránt” magára, átlő és betalál, átlő és betalál, majd Savón valami utánozhatatlan módon, amit csak a karibi országban tanítanak már kisgyermekkorban: a félpályán csen el egy labdát, és lefutja az egész mezőnyt – erre már előttem Csonka „kolléga” is elismerően bólint. Ráadásul egy újabb értékesített büntetőjét követően – ami ma a tizenharmadik (!) találata – 25-23-ra vezet a Kábel.
Erre vártunk! Most meg kell őrizni a fórt! Türelmes támadások helyett viszont mit látunk: mintha vérszemet kapnának a gyarmatiak, három perccel a vége előtt el akarják dönteni a meccset. Még Savón is besétál eme „csapdába”, próbálkozását könnyedén védi a csereportás Kőrizs, nem sokkal később Forgács Peti is ugyanígy, elhamarkodottan cselekszik, és hiába véd egy lövést elképesztő bravúrral Kovács Robi, Balogh meg Kaplonyi van annyira rutinos, hogy a kínálkozó lehetőséget nem hagyja kihasználatlanul: 25-25!
Az órán 28 perc 41 másodperc, amikor a tétovázást elunva Kedves mester időt kér, hogy a végső roham előtt még tisztaságot „leheljen” a fejekbe. Ez mintha sikerülne is, mert az utolsó minutumba lépve Gubó Alex emelkedik, kíméletlen most, bizony, minden mozdulat számít: betalál!! Akad azonban még egy ellentámadás. Jönnek is a balmaziak, hármas helycsere után a majd’ kétméteres, balkezes Pánczél keveredik át az innenső oldalra, még egy ütemet ki is vár a levegőben, úgy puskáz kapura, de Kajdy Norbi ismeri eme fortélyt, ő is pontosan kiszámította a tempót: és lesáncolja a lövést! Visszapattan még a labda a vendégekhez, de már nem tudnak mit kezdeni vele. A kábeles fiúk egymás hegyén-hátán, eltikkadva, kifáradva, de boldogan ölelkeznek.
Kettőből kettőt nyertek!

Claas-Törökszentmiklósi KE--Hajdúnánás 40-19 (23-9)
Törökszentmiklós, 400 néző. V: Kolarovszki, Szabó I.
TKE: KÖTELES -- BODA 9, Gál D. 2, Szöllősi B., LOSONC 3, Takács 3, CSATÓ 6. Csere: Récsi (kapus), Stéhli, MUSITS 12 (5), Zöldy 3, Kocsis, Csikós 2, Fejes M. Edző: Kis Gergely.
Hétméteresek: 6/5 ill. 1/1.
Kiállítás: 12 ill. 12 perc.

A bravúros idegenbeli sikerrel rajtoló törökszentmiklósi csapat már azelső percekben tudatosította ellenfelében, ki az úr a háznál. Köteleskapus és a hazai hatos fal sorra visszaverte az újonc vendége próbálkozásait, majd gyors ellentámadások után könnyedén lőtték góljaikat Bodáék. A játék képe a menetrendszerű hajdúnánási időkérést követően sem változott: bő negyedóra elteltével tízig számolt a miklósi szurkoltábor (13-3), csapatuk pedig már az első félidőben eldöntötte a találkozó sorsát. A második harminc percben hazai oldalon minden benevezett játékos lehetőséget kapott, a két együttes közti technikai és sebességbeli különbség azonban így is szembetűnő volt. A 44. percben már húsz góllal (32-12) vezetett a TKE, amely bár néhány percre kiengedett, a hajrában látványos játékkal szolgálta ki lelkes közönségét.
Kis Gergely: -- Örülök, hogy az első perctől fogva komolyan vettük a mérkőzést. Úgy gondolom, nem volt egy súlycsoportban a két csapat.Mindenki lehetőséget kapott a bizonyításra, s feltétlenül pozitívum, hogy élt is vele.

Ismét nyert a Gyöngyös II., a Csömörnek kiesési gondjai lesznek, az Ózd fontos bajnoki 2 pontot szerzett idegenben, míg a forduló bombameglepetése a bajnoki címre is esélyes dabasiak nyírségi veresége volt. Azt hiszem, ez a bajnoki két pont nagyon hiányozni fog nekik:

Jól kezdett első őszi hazai bajnokiján a Nyíregyházi KSK NB I. B-s férficsapata, a lendület a második félidő elejéig tartott ki. A Dabas ötgólos (15–10) hátrányból fordított (16–17), majd volt egy pillanat, amikor szinte csupa 2-es szám állt az eredményjelző-táblán: 20 óra 22 perckor, a 2. félidőben, 22 perc 22 másodpercnyi játék után 22–22 volt az állás.

A végén az NYKSK járhatta a körtáncot, mert embehátrányban Varga László megszerezte azt a gólt, amely azáltal vált győztessé, hogy Oross Attila kapus időntúli hetest védett.

Nyíregyházi KSK–Dabas 26–25 (13–9)
Bujtosi csarnok, 250 néző, v.: Kugyela, Száva. NYKSK: Gadnai – Horváth Sz. 4, Tarnavölgyi 5, Braun 2, Burszacs 2/1, Varga L. 12/6, Vasas Gy. 1. Csere: Oross (kapus), Kocsis Cs., Kovács Á. Edző: Bartha Dénes. Kiállítások: 18, illetve 16 perc. Hétméteresek: 7/7, illetve 6/5.