Hírek
Hírek : A 4. forduló értékelése

A 4. forduló értékelése

2011.10.04. 15:58

Háromgólos győzelmet aratott az Ózdi KC férfi kézilabda csapata az NB I/B-s bajnokság 4. fordulójában. A piros-kékek hazai körülmények között az újonc Hajdúnánás együttesét győzték le. Az ÓKC vesztett állásból fordítva gyűjtötte be a két pontot.

A vártnál ugyan nehezebben, de győzni tudott a Hajdúnánás ellen az Ózdi KC férfi kézilabda-csapata. Az NB I/B-s bajnokság negyedik fordulójában az újonc ellen nehezen indult be az ózdi gépezet, mindkét oldalon nagyon sok ziccer kimaradt. Az ÓKC-nak az első félidőben nem sikerült számottevő előnyt szerezni, sőt a huszadik percben 8-6-ra már a vendégek vezettek. A hajrában  a házigazdáknak sikerült a hátrányt ledolgozni, de a szurkolók így is többet vártak attól, mint amit a piros-kékektől kaptak.

A fordulás után visszavette a vezetést az ózdi együttes, de a kevés cserével kézilabdázó Nánás még egy remek szériát produkált. 18-22-nél Barta Zsolt kénytelen volt időt kérni, nehogy végleg elússzon a hajó. Az utolsó húsz percben az Ózdi KC már azt a játékot nyújtotta, ami elvárható egy ilyen hazai mérkőzésen.

Összeállít a védekezés, így az ellenfél kapuja előtt is hatékonyabb volt a befejezés, amit egy 9-1-es hazai sorozat is bizonyít. 27-23 után még közelebb zárkózott a vendégcsapat, de az ÓKC ekkor már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. 34-31-re győztek Papp Gáborék, ezzel négy forduló után négy ponttal állnak az NB I/B-ben.

Férfi kézilabda NB I/B.,

Keleti csoport, 4. forduló

Ózdi KC – Hajdúnánás-Robzol 2000 KSE 34-31 (12-12)

Ózd, 500 néző. V.: Tóth I., Ungvári.

Ózdi KC: Losonczi – Kocsis R. (3), Harkó (6), PAPP (5), Lázár (3), PANYI (7), Nyeste (4). Csere: Nyitrai (k), Koscsó (-), BIDLEK (-), Scitovszky R. (-), BORSODI (1), DUZSI (5). Edző: Barta Zsolt. Hajdúnánás: Oláh – PISAIK (5), TAKÁCS (6), Mándi (3), Róser (1), BANCSÓK (7), Szabó (2). Csere: Kovács Zs. (k), Madai (-), Bencze (3), Tóth N. (4), Hadadi (-). Edző: Hadas Sándor.

Barta Zsolt: - A második félidő közepére sikerült felőrölni az addig szervezetten kézilabdázó Hajdúnánást. Amikor összeállt a védekezés, akkor támadásban is sokkal könnyebben jöttek a gólok.

Hadas Sándor: - Gratulálok a játékosaimnak. Ez volt eddig a legbiztatóbb teljesítményünk. Annyit dolgoztunk, hogy egy pontra rászolgáltunk volna, de sajnos ez nem kívánságműsor.

Megszerezte második győzelmét a férfi kézilabda NB I. B-ben a Kőnig-Trade-DSI Balmazújváros. A negyedik fordulóban az újonc Mizse KC gárdáját 32-21-re győzte le az újvárosi csapat.

A mérkőzés elején még fej-fej mellett lőtték a gólokat az együttesek, sok volt a kiállítás, különösen balmazújvárosi részről, ráadásul a hazai csapat támadásban nagyon sok hibát követett el, így az első félidő végén csak három góllal vezetett a Balmazújváros. Harminc perc játék után 10-7 volt az állás.

A második félidőben csak tíz percig tudta tartani magát a vendég együttes, a teljes amatőr sportolókból álló Mizse KC játékosai mind támadásban, mind védekezésben nagyon sok hibát követtek el, és egyre inkább kidomborodott a két csapat állóképessége közötti differencia. A félidő közepén már 8-10 gólt volt a különbség a Balmazújváros javára, az utolsó tíz percben pedig már csak egy csapat volt pályán. Könnyedén játszva szerezte meg a győzelmet a lényegesen jobb játékerőt képviselő Balmazújváros. A hazai együttesből Nagy Csaba 9, Kaplonyi Zoltán 6, míg Füleki Áron és Varga Dániel 5-5 gólt szerzett.

A Balmazújváros legközelebb kedden Magyar Kupa mérkőzésen Egerben lép pályára, jövő vasárnap pedig este hat órától Hajdúnánáson játszanak bajnoki mérkőzést Rácz Sándor tanítványai.

Kőnig-Trade-DSI Balmazújváros – Primavera Mizse KC 32-21

2011. október 2., vasárnap

Láttam egy meccset – Kábel SE – Eger-Eszterházy SZSE – Kovácsok kalapálták ki a kezdés csorbáit

Mivel megígértem az ifista fiúknak, hogy egyszer teljes egészében megszemlélem az ő mérkőzésüket is – és mivel a csütörtöki, hölgyek elleni edzőmeccsen maximális figyelemmel és pozitív hozzáállással játszottak –, így már korán megérkezem a Városi Sportcsarnokba. Örömmel látom, hogy a gyarmati játékosok már jóval a saját meccsük kezdése előtt itt vannak, meg maga a mester is. Oda is biggyesztem azonnal a kérdést Kedves Lászlóhoz: „Alex lesz?” A válasz „nem”, ezek után feltételezhető, hogy az egriektől sem jönnek Gyarmatra a kettős játékengedélyes mezőkövesdiek. Meg ugye maga az edző sem, Rosta István, aki momentán a Heves megyei csapat beállója (később derül csak ki, hogy Rosta sporttárs a mi Gubó fiunkat nem is nevezte a tizennégy jegyzőkönyvbe beírt kézilabdázó közé – ezek után döntse el az olvasó, mennyire korrekt lépést volt, hogy így sem engedte el Gyarmatra játszani).
Az ifjúságiak meccse maga a „csikicsuki”. Hol a hazai srácon vezetnek, hol az Eger, aztán a végén valahogy csak-csak errefelé billent a mérleg nyelve. A vendégek jobbára a beállóst igyekeznek megjátszani, a házigazdáknál meg Varga Erik egész jó formába lendülve véd. Igaz, a végjáték lehetne nyugodtabb is, de tisztába vagyunk azzal, hogy a fiúk még nem kellőképpen rutinosok, a hasonló téthelyzeteket, azok megoldását is szokniuk kell, de végül Toarniczky Ádám gólja felteszi az i-re a pontot és 30-28-ra nyernek a kábelesek! Ez azért is nagy szám, mert itthon utánanézek, és látom, utoljára 2009. május 9-én nyert NB I/B-s bajnoki meccset az utánpótlás (a Csömör elleni 10-0 tavaly a „fehér asztal” mellett született meg)! Azaz egy közel két és fél éves átok tört meg most! Le is pacsizok mindenkivel a csata után!
A „nagymeccs” előtt gyors egyeztetést tartok Iványi Bálinttal, az egriek mesterével, mivel jómagam tudósítom ezúttal a hevesi médiát is az eseményről. Aztán elfoglalom szépen a szokott helyem a lelátó túlsó végében, de hamar társaságom akad, hiszen törzskocsmám „tulaja”, id. Halas Csaba is eljött, és Lombos István is mellettem-fölöttem nézi a meccset.
A kezdet nem valami fényes. És ez még óvatos fogalmazás. Mintha kísértene a két héttel ezelőtti „derbi” szelleme, nem megy a támadás, hibák védekezésben. Szabó és Bécsi szélről, Báthori beállóból ront, még Savón is kihagyja az első hetesét. Bezzeg az egri legények robognak, mint az őrültek, az irányító Péter ugrik, bombáz, betalál, ha meg nem ő van soron, megtalálják a beállós Hevért, mert a gyarmati fiúk későn váltanak rá. 1-4, majd 2-5 az eredményjelzőn, nyögvenyelős a produkció, nosza, Kedves László el is unja, máris magához kéreti tanítványait egy perces időkérés erejére.
Lám, mintha ez használna, mert előbb Forgács Peti villan, és átlövése utat talál Repóth hálójába (hátrakacsintok Lombos Öcsire, mondom: „végre…”), majd Savón két megmozdulása következik, s máris 5-5. De forduljon is át éléről az a kocka! Nos, egyelőre nincs kellő löket, ami átlendítse. A védekezés még mindig nem állt össze teljesen, de a 21. percben 8-9-nél Kovács Robi kivédi a balkezes Kovács Ferenc ziccerét, és ez mintha most már meghozná a várva várt feltámadást. Így is van, szinte varázsütésre javulni kezd minden. A hátsó alakzatban ügyes blokkolások, a félelmetes hírű balkezes Pinczés egyelőre még semmit sem mutat, ám a pálya másik felén ott van Kovács Peti. Most ő cipeli a hátán a „társulatot”, igazi vezérként jelzi az irányt, alsó átlövései rendre betalálnak, szervez, betör, ha kell, ziccerbe passzol. Szabó Andris is eredményes a szélről – na, ugye hogy megy! - Forgács indul, megállíthatatlanul, Kovács Robi meg kapja a roló fogantyúját és lehúzza a földig, azaz egyetlen lövést sem enged át… 15-10! Ez már biztos előny a szünetben.
A második félidő rögvest Kajdy Norbi kiállításával indul. Biztos a Horváth-Kosztend páros a szünetben megvizslatta a jegyzeteit, hogy gyarmati oldalon még nincs kisbüntetés, nosza, rögvest adjunk egyet. Ettől azonban nem lesz még automatikusan jobb az egri támadójáték. Ide-oda születnek a gólok, Bán Dávid is megmutatja, hét közben nem azért gyakorolta szorgalmasan a szélső lövéseket, hogy épp meccsen ne menjen neki. Savón meg indul, átemel, indulócselt alkalmaz, jó ütemben passzol, és végre a heteseket is kíméletlenül értékesíti. A különbség meg szépen, fokozatosan nő, 5… 6… már 7 gól, miközben, nini, Báthori Peti váltja Forgácsot a neki merőben szokatlannak tűnő – ám aki ismeri a kábeles berkeket, tudja, ez nem is olyan váratlan húzás – átlövő poszton, mi több, ha kis szerencsével is, betalál. Ezzel már 21-15 a hazaiaknak. Egri oldalon egyedül a fiatal Tamás tartja a lépést, az első harminc percben pályán sem volt, most meg olyan löketeket ereszt kapura, hogy követni is alig lehet. Hol volt eddig ez a srác? No, ezt semmiképpen sem bánják a gyarmatiak.
Ózdon és a balmaziak elleni csatában hozzászokhattunk az izgalmas végkifejlethez, az infarktus-közeli állapothoz, ez most elmarad, talán egy kicsit unatkoznánk is itt a nézőtér végében, de középen Urbán Ottó és csapata olyan hangulatot ad… Ez a vidámság ragad át Ihász Álmosra is, aki semmiképpen sem akar lemaradni Robi mögött, bemegy egy hetesre, és megbabonázza Driznert (a végén ugyanezt teszi ugyanennyi ideig Pinczéssel is).
A végén már valóságos örömjátékkal kedveskedik a szurkolóknak a Kábel, amit Kajdy harmadik kétpercével „kivívott” piros lapja tesz még jobban „fűszeressé”. Van itt már minden, kínai figura, ami nem jön be, Bán Dév ezúttal a rövid sarkot lövi ki jobbkezesként a jobb szélről. Iványi Bálint a túlsó kispadon kap egy kétpercet reklamálásért, de csak az a kérdés már, mennyire nyert a Balassagyarmat. A slusszpoént „Kokó” belőtt hetese hozza el, ezzel lesz 31-24!
Négyből négy siker! Nem semmi, bőszen böngészve a statisztikákat, 1993-ig kell visszamenni az időben, hogy hasonlót találjak a másodosztályú korszakokból. Akkor a második és hatodik forduló között nem talált legyőzőre a Kábel - minden meccsen a következő volt a kezdőhetes: Ocsovai – Bán, Kürtössy, Cseri, Tillmann, Kertész, Cseh –, az öt győzelem után a harmadik helyen álltak a fiúk a tabellán, majd egy Dunakeszin elszenvedett vereség törte meg a sorozatot. Ha a jövő héten, Dabason is ilyen formát mutatnak a fiúk, akkor október 15-én, a Békéssel szemben házi sporttörténelmet írhatnak! De addig még sok víz lefolyik az Ipolyon…

Nagyot csattant a dabasi pofon

Claas-Törökszentmiklósi KEDabas Diego KC 26-30 (10-12)
Törökszentmiklós, 400 néző. V: Medve, Nagy L.
TKE: RécsiBoda 3, Gál D. 1, Szöllősi B. 1, Losonc 3, TAKÁCS 6, Musits 1. Csere: Köteles (kapus), Stéhli 5 (3), Csikós, Zöldy 2, Kocsis 3 (2), Nyeső 1, Csató. Edző: Kis Gergely.
Hétméteresek: 8/5 ill. 1/0. Kiállítás: 4 ill. 6 perc.

Már az első percekben érződött, hogy a vártnál gyengébben rajtoló, de jól felkészített vendégek ellen nem lesz könnyű dolga a miklósi gárdának. Negyedóráig fej fej mellett haladtak a felek, aztán Losonc becsorgó lövésével először alakult ki egygólosnál nagyobb különbség (7-5). Récsi kapus büntetőt hárított, ám támadásban tanácstalanná váltak a házigazdák, a Dabas ezáltal átvette a vezetést. Ugyan Takács az első félidő hajrájában elkapta a fonalat, a szünet előtti másodpercekben a játékvezetők másodszor is kiállították a miklósi gólgyárost, ráadásképpen Hímer a hátralévő rövid időben egy távoli bombával kettőre növelte a látogatók előnyét. Pedig az igazi hidegzuhany csak a térfélcsere után következett: Zöldy gólját közel tíz percig nem követte újabb miklósi találat, miközben a vendégek Bodorovics vezérletével egyre csak távolodtak. A fekete-fehéreken az időkérés, majd a kapuscsere sem segített, szűk 15 perccel a vége előtt kilenccel (15-24) tartott előrébb a Dabas. A maradék időben a TKE küzdött becsülettel, de támadásban a váratlan megoldások, védekezésben a megszokott stabilitás hiányzott, így igyekeztük csak arra lehetett elég, hogy faragjanak tetemes hátrányukon a lefújásig.

Kis Gergely: — Nagyon komoly, kijózanító pofont kaptunk. Egyik legnagyobb erősségünk, a védekezésünk csődöt mondott, s a meccs döntő szakaszában nem tudtunk ritmust váltani. Borzasztóan hiányzott a Magyar Kupa mérkőzésen megsérült Csató Dávid,reméljük mihamarabb felépül. Gratulálok a Dabasnak, megérdemelték a győzelmet,ma sokkal jobbak voltak! Dolgozunk tovább,hiszen rengeteg mérkőzés vár még ránk,bízom benne fogunk még mi is meglepetést szerezni,mondjuk rögtön a következő idegenbeli mérkőzésünkön. A jövő heti rangadó nem lesz egyszerű,de távollétem ellenére hiszem,hogy ez a csapat elhozza mindkét pontot Békésről. Juniorjaink ma ismét nagyot küzdöttek. A múlt heti produkciót nem sikerült megismételni,de a szívük a helyén volt és ez győzelmet eredményezett.