Hírek : Az 5. forduló értékelése

Az 5. forduló értékelése

2011.10.11. 13:42

Már csak a Cegléd veretlen.

Keleten két újonc is közel járt a sikerhez, de mindkettő elbukta a lehetőséget. Nánáson még vezettek is a szünetben, a mizseieknek ez sem sikerült. Így a Balmazújváros és a Böszörmény örülhetett az idegenbeli pontoknak.

Csömörön baj van. Ezúttal otthon kaptak ki, ráadásul a nem a legszebb éveire emlékeztető nyírségiektől. Pár éve még NB.I-es rangadót játszottak ezek a csapatok. A jövő hét sem ígér sok jót a csömörieknek, hiszen Ceglédre kell menniük. Ahhoz a Ceglédhez, aki Gyöngyösön is megőrizte szeplőtelenségét és immár egyedül 100%-os.

Jól tartotta magát a Törökszentmiklós Békésen, de ezért nem adnak még egy pontot sem. A dabasiak az eddig hibátlan Gyarmat ellen javítottak, pedig a vendégek a szünetben még vezettek. Az újonc egri főiskolások megszerezték második győzelmüket. Az Ózd kapitulált náluk.

A férfi kézilabda NB I/B ötödik fordulójában az NB I-es Gyöngyös második csapatával mérkőzött meg idegenben a másodosztály keleti csoportjának listavezetője, a Ceglédi KKSE. A megnyert találkozót követően már csak a ceglédiek veretlenek a csoportban.

Az összecsapás első két gólját a hazaiak szerezték, de amikor – a 10. percben – Pocsai harmadszor is bevette a hazaiak kapuját, már 8-5-re a Tóthot munkahelyi elfoglaltság, Turákot és Molnárt térdsérülés miatt nélkülöző vendégeknél volt az előny. Persze a fiatalokból álló vendéglátók küzdöttek becsülettel, így a játékidő jelentős részében lépést is tartottak ellenfelükkel. A második félidő 12. percében 24-24 volt az állás, tehát addig nem dőlt még el semmi. A tabella éllovasa a hajrában biztosította be a papírformának megfelelő győzelmét.

Az edző Kökény István így értékelt:”Támadásban végig fölényben voltunk, de négy gólnál nagyobb előnyre nem tudtunk szert tenni. Ez abból adódott, hogy védekezésünk  nagyon gyenge volt, a játéknak ebben az elemében meg sem tudtuk közelíteni az előző fordulókban nyújtottat. Az utolsó 10 percben Erdélyi 4-5 lövést is hárított, ami nagyon kellett a siker eléréséhez, két szélsőnk, Varga és Pocsai jól használta ki helyzeteit, de nem állt hadilábon a gólszerzéssel a két fiatal, Benke és Lepsényi sem. Ügyes, lendületes vetélytársat győztünk le.”

A jegyzőkönyv: Gyöngyös II – Ceglédi KKSE   32-36 (17-19)

Cegléd: Erdélyi, Lengyel, Lakos (kapusok), Lepsényi 6, Varga 7, Pocsai 10, Dengi 1, Hódi 2, Benke 6, Bányai, Kovács, Benedek, Bíró 4, Kupcsik

A férfi kézilabda NB I/B 5. fordulójában az újonc Eger otthonában vendégszerepelt az Ózdi KC. A piros-kékek negyven percen keresztül vezettek az egyébként mindvégig szoros mérkőzésen, de ezután fordítottak a hazaiak és végül négy góllal megnyerték a találkozót.

A harmadik és a negyvenharmadik perc között az Ózdi KC vezetett az Eger otthonában, de az utolsó bő negyed órában a házigazdák fordítottak, és otthon tartották a két pontot. Addig azonban egyértelműen az ÓKC irányította a játékot. Az első félidőben csak 3-3-ig tartotta a lépést az Eger, utána jó védekezésből kiindulva, elsősorban Lázár indulásból elért góljaival sikerült ellépni. A kemény munkával megszerzett háromgólos előnyt azonban könnyedén eladta a csapat, mert a mindenki által jól ismert Dríznerre és Pinczésre későn, vagy egyáltalán nem léptek ki a mieink. A két rutinos játékos pedig ezt kihasználva szépen termelte a gólokat. Ettől függetlenül az Eger nem tudta a vezetést átvenni, döntetlen után mindig Pappék tudtak újítani. A szünetre minimális különbségű előnnyel voltak Barta Zsolt fiai, de azt már ekkor is érezni lehetett, hogy feszült és izgalmas második játékrész vár a csapatokra.

A fordulás után visszaesett az ózdi kapuban Losonczi, később pedig Nyitrai teljesítménye is. Az egriek könnyedén szerezték a gólokat, ami bő negyed órával a lefújás előtt már hazai előnyt eredményezett. Az addig szoros emberfogással őrzött Drízner ismét elkapott egy remek fonalat, a hajrában pedig mínusz háromról már nem sikerült felzárkózni. A Balassagyarmat elleni hazai találkozó után ismét egy olyan mérkőzést vesztett el az ÓKC, ahol ez ellenfél egyáltalán nem volt jobb. Csupán a döntő szituációkban jobban koncentráltak, így az újonc győzelme abszolút megérdemelt volt. Az Ózdi KC értékes pontokat hagyott Egerben.

Férfi kézilabda NB I/B.,

Keleti csoport, 5. forduló

Eger Eszterházy SZSE – Ózdi KC 28-24 (14-15)

Eger, 500 néző. V.: Alapi, Kovács T.

Eger: Mándi – PINCZÉS (6), PÉTER J. (7), DRÍZNER (9), Szabó T. (1), Tamás Á. (1), Szűcs M. (1). Csere: Repóth (k), Rosta I. (-), Kovács P. (2), Hevér (-), Guba (1), Benei (-). Edző: Iványi Bálint.

Ózdi KC: Losonczi – HARKÓ (5), Duzsi (1), Papp (2), Panyi (3), Bidlek (1), LÁZÁR (9). Csere: Nyitrai (k), Borsodi (-), Barta (1), Nyeste (1), Kocsis R. (1). Edző: Barta Zsolt.

Iványi Bálint: - A vártnak megfelelően nagyon szoros mérkőzés volt. Apró dolgokon múlt a győzelmünk, az utolsó húsz percben jobban koncentráltunk, aminek két pont lett az eredménye.

Barta Zsolt: - Ezt a mérkőzést nem az Eger nyerte meg, hanem mi veszítettük el. A második félidőben betliztek a kapusaink, de emellett sok egyéni hiba is jellemezte a játékunkat.

Nagyon jól kezdte a mérkőzést az évek óta „mumusnak” számító Dabas otthonában a gyarmati alakulat.

Savón megállíthatatlanul tört át az ellenfél védelmén, Kovács Péter magabiztosan értékesítette a büntetőket, a támadásban sokat hibázó hazaiak megingásait kihasználva pedig Szabó András lőtt szép elfutások végén értékes gólokat.

A félidő közepén már jelentősebb előnyt szerzett a Kábel. Ekkor a kiválóan védő Duleba, valamint az ügyesen szervező Himer vezérletével fokozatosan zárkózni kezdett a házigazda gárda, mi több, a félidő utolsó tíz percére fordulva, Burik találatával a vezetést is átvették. A dabasi lendületet azonban a bravúrokat halmozó Ihász állította meg, Kiss emelését, Gigler szélső kísérletét is megfogta, a másik oldalon viszont a „kettős játékengedélyes” Gubó révén újra az Ipoly-partiak jutottak vezetéshez.

Szünet után ismét Szabó András percei következtek, valamennyi próbálkozása utat talált a Pest megyeiek hálójába, ráadásul egy elcsípett labdából Savón indult, és 16-20-ra alakította az eredményt. Szilágyi mester, a hazaiak trénere időt is kért, ám ez sem segített túlságosan tanítványain, mert tartósan nem tudták megközelíteni a Kedves-legénységet. Szívós munkájuk azonban idővel beért, mert a Ferencváros női csapatának edzője, Elek Gábor, illetve a „csere szélső” Talapka góljaival 27–27-nél kiegyenlítettek.

A végjáték rendkívül izgalmasan alakult. Az addig teljesen háttérben maradó játékvezetők rövid időn belül Kovács Pétert és Bécsit a kispadra száműzték két percre, de még ezt is átvészelték a vendégek, mert bár Bodorovics betörése után 30–29-re vezetett már a hazai csapat, előbb Savón, majd Gubó jóvoltából fordított a Kábel. Ám a nagy hajtásban elfáradó gyarmati kulcsemberek már nem tudtak tartalék- energiákat mozgósítani, ráadásul az utolsó percbe lépve 32–31-es dabasi előnynél Himer megmozdulása után egyértelműen jogtalan büntetőt ítélt a Bóna–Miskei duó. Az egyaránt reklamáló Báthori, és az alapjában véve nyugodt természetű Kedves László vezetőedző is a kiállítás sorsára jutott, Elek pedig nem hibázta el a hétméterest. Ezzel lényegében eldőlt a mérkőzés, a hátralévő másodpercekben még kétszer szerzett labdát a vendéglátó együttes, és végül Gigler állította be a 34–31-es végeredményt.

Összességében a találkozó ötven-ötvenöt percében jól, támadásban és védekezésben is hatékonyan játszó Kábel SE néhány kisebb megingásnak, illetve a végjátékban tapasztalt fáradtságnak „köszönhetően” veszítette el bajnoki veretlenségét.

Szilágyi Zoltán: A jelentősen megerősödött Balassagyarmattal szemben, a hétközben betegségekkel bajlódó játékosaink szívvel-lélekkel küzdve szerezték meg ezt a nagyon fontos győzelmet.
Kedves László: Az első és a második félidőben is volt olyan időszak, amikor eldönthettük volna a mérkőzést, ám nem éltünk vele. Ez bosszulta meg magát a végjátékban, és teljesen elfáradó kulcsembereinket sem tudtuk megfelelőképpen tehermentesíteni. Ifi: 36-24.

Dabas-Diego KC – Balassagyarmati Kábel SE 34-31 (14-16)
Dabas, 200 néző, v.: Bóna, Miskei.
Dabas: DULEBA – Gigler 5, Szabó L. 4, Boda 2, BURIK 1, HIMER 6/1, dr. Kiss 3. Cs.: Horvát, Bodorovics 4, ELEK 4/1, TALAPKA 5. Edző: Szilágyi Zoltán.
Kábel SE: IHÁSZ – Bán, SAVÓN 10/3, GUBÓ 6, KAJDY, Kovács P. 6/3, SZABÓ A. 7. Cs.: Kovács R. (kapus), Báthori 2, Forgács, Bécsi, Széles, Piroska. Vezetőedző: Kedves László. Edző: Demus Dániel.
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6. Kiállítások: 10, ill. 16 perc.
Az eredmény alakulása: 2. p.: 1–0, 11. p.: 4–8, 23. p.: 12–11, 36. p.: 16–20, 47. p.: 23–27, 53. p.: 29–28, 57. p.: 30–31.

Láttam egy meccset – Dabas-Diego KC – Kábel SE – Sípos segédlettel elbukott végjáték

Kicsit késve indulunk az Ipoly TV stábjával Dabasra, így amint a hármas út bevezető szakaszára térünk, heves imádkozásba kezdek az égiekhez, csak ne legyen nagy forgalom a Hungária Körúton. Szerencsére ez a vasárnap délután sem tér el az átlagostól, azaz viszonylag könnyedén átevickélünk a fővároson, megkönnyebbülésem közben pedig széles mosollyal köszöntöm – szigorúan az autó ablaküvegén keresztül – az ötös út kivezető része mellett lebzselő-didergő, kuncsaftra váró örömlányokat.
Tíz perccel öt óra után be is futunk a Dabasi Sportcsarnok főkapujához, így bő ötven percünk marad, hogy minden „klappoljon”. Jómagam az egész délelőttöt arra áldoztam, hogy a lehető legtökéletesebben felkészüljek a dabasi fiúkból, s közvetítés közben némi pikantériákról is szót ejthessek – igaz, cipőméret, vagy orrvérzési hajlamosság nem szerepelt a statisztikáimban. Prohászka Csaba, a DS „paralimpikon” igazgatója segítségével megtörténik a mezszám-egyeztetés, igaz, legalább a hetven százalékát ismerem a hazaiaknak, de hja, a fiatalok...
Indul a kétszer harminc perc. A Dabas szokásos formáját hozza, azaz sokmozgásos, keresztjátékokra épülő támadási variációkat alkalmaz, ennek végén szerzi a mérkőzés első találatát a strandon korábban válogatottságig és világverseny-éremig is menetelt Hímer Zoltán. Nem kell azonban soká várni a válaszra, a labda valahogy odajut Báthori Peti beállós-kezéig, és máris 1-1. Sőt, Szabó Andris iramodik meg a bal szélen, nem hibáz, itt az előny. Aztán Savón mester villant, átemelős cselét rendesen „megeszi” Horvát. Ha meg ez nem történik meg, a kubai klasszis legalább egy hetest kiharcol. Azt meg „Kokó” belövi.
Tizenegy perc után jó ránézni az eredményjelzőre: 4-8 áll rajta, vagyis remek rajtot vett a Kábel. „Ideje is váltani” - gondolja magában Szilágyi Zoltán, a házigazdák trénere, Horvátot jelöli ki arra a feladatra, hogy a védelem közepén zavaró tevékenységet végezzen, ami láthatóan meg is zavarja a nógrádi legénységet, mert akadozik a gépezet. Ebből aztán felzárkózási lehetőség teremtődik, Kiss inal, már 6-8. De jön Gubó Alex, akinek biztosan jót tett, hogy szombaton este a Mezőkövesd színeiben megszerezte első NB I-es bajnoki gólját, mert most roppant nagy önbizalommal játszik. Kétszer egymás után ő villan, ettől aztán nem jut közelebb a még mindig sokat bakizó Dabas.
Az a fránya zavaró viszont jól működik, elvétett átadás, a Kábel „mumusa”, Szabó Lajos rácsap, meg sem áll Ihász kapujáig. Aztán Gigler következik, ő egykor Gyarmaton is nagy kedvenc volt, a magánéletben felettébb szerény fiú most nem tétovázik, és 10-11-nél vészes közelségbe hozza fel csapatát. Kedves László nem is tehet mást, azt a zöld kartonlapot, amelyen egy nagy „T” betű díszeleg, máris leteszi a zsűri asztalára.
Mintha ez kevés lenne. Szabó Lajos – utolsó értékelhető megmozdulásaként, hiszen kisvártatva fájdalmas arccal lesántikál, s már vissza sem tér – kiegyenlít, ráadásul Burik egy szép beállós-elmozgás végén a vezetést is megszerzi a Dabasnak! Fordult a kocka?
Na azért még nem eszik ilyen forrón a kását! A kifejezetten elementáris formába lendült Szabó András szélről egalizál, majd Gubó két lövése jóvoltából a szünetben két gól ide, Álmos meg tintát játszik, azaz fog rendesen.
A rövid pihenő alatt kortyintok egyet-kettőt a szörpömből, elvégre nem illik a hajrára rekedtes kiszáradt torokkal egy kommentátornak „beégni”. László Sándor Kábel-elnökkel futok össze a nézőtéri folyosón, arcán elégedettség, „jól játszunk” mondja, erre gyorsan replikázom: „idegenben eddig a legjobban”. De már lehet is visszaülni a riporteri székbe, fülhallgatót a fejre illeszteni, kezdődik a második felvonás.
Aminek „antréját” Szabó András adja, s ott folytatódik a meccs, ahol tartott az első félidő közepén. Megy a gyarmati lendület, lázban az egész csapat. Álmos a kapuban bravúrokat mutat be, kézzel-lábbal egyaránt kinyilvánítja, hálóőr ő a talpán. A Dabas az eladott labdák után már vissza se fut, Savón kényelmesen fejez be egy indulást, Báthori emberhátrányos helyzetben tör át a védőfalon, Szabó András pedig már hat gólnál jár – érdemes lenne utánajárni, lőtt-e ő ennyit valaha az NB I/B-ben (lehet, hogy csak NB II-ben?). Eme szép sorozat végén Kovács Peti beállós posztról „cunderezik” egyet, így 27-23 már a Kábel előnye.
Az ember azt gondolná, hogy innen már „sima az út Tipperary-ig”, akár hátra is lehetne dőlni, de a szakértő szem, a kézilabdás ész azt diktálja, nincs itt még vége. Lám, éppen egyfajta dabasi feltámadás jeleit tapasztaljuk, s a „körmenetben” Talapka „viszi a keresztet”. Azaz ő a vezér most, indul és lohol, fut és lő, két és fél perc alatt egymaga hármat „vállal”, ezzel pedig ki is egyenlítenek a hazaiak. Miközben ott középen, a kábeles támadótengelyben semmi sem sikerül. Szabó András azért gondoskodik (még) róla, hogy megfogja az ellenfél lendületét.
Így érünk be, 27-28-as állásnál az utolsó tíz percbe. Amikor a játékvezetőkre közelít a kamera, meg is jegyzem, eddig nem játszottak főszerepet, megmaradtak a háttérben, s remélhetőleg a hátralévő időben sem akarnak ők a végzet emberei lenni. Erre mit látunk, Kovács Pétert kispadra küldik két percre, nem sokkal később Bécsi Misi is erre a sorsra jut, kettős emberelőnyben a vendéglátók. Ha most nem fordítanak, akkor soha. De nem tudnak, mert nem sikerül nekik. Ellenben Savón a jobb szélről, kiszorított helyzetből akkora kapufás gólt „akaszt”, hogy annak csattanását talán még a szomszédos Lajosmizsén ugyanebben az időben mérkőző Salgótarjáni Strandépítők is meghallják: 29-29!
Bodorovics siet, kihasználja még az emberelőnyt, de Savón is tartalék energiákat mozgósít, átemelős csele után nyílik az út, és nem téveszti el. Alex a következő támadásnál meg ugrik, s hiába védett korábban jól Duleba, ezt a löketet nem képes kitornászni a felső sarokból: 30-31!
A másik oldalon Elek Gábor, a Fradi-csajok KEK-győztes – meg enyhe sörpocakos – trénere, aki rutinban és életkorban is versenyre kelhet Savónnal (sörhasban nem, mert ez a gyarmati játékmesternél hiányzik), bal kezének csuklóját igyekszik megfelelő irányba állítani, s hogy ezt jól teszi, jelzi a nagytábla is: 31-31! A Kábel támadójátéka azonban mind jobban döcög, sőt jóformán áll. Középen akarnak a fiúk mindent megoldani, aztán egy labda rossz ütemben jön, Talapka, mint egy karvaly „ráröppen”, elfut és 32-31! A hátralévő idő pedig egy perc harminc másodperc! Nosza rajta, ki más vállalkozna gyarmati részről, ha már „Kokó” meg Savón a végletekig elfáradtak: Szabó András kanyarodik fel a szélről, innen felülről nézve mintha „faultolnák”, azaz szabálytalanság, így a labda csak jóval kisebb sebességgel ér el Duleba ujjaiig, ami könnyű zsákmány egy ilyen tapasztalt kapusnak. Ellenakció, Himer botladozik, szó szerint megbicsaklik a lába, a játékszer is dadog a kezében, ennek ellenére utolsó erejével még felugrik, valahogyan lő is, de harsan a síp! Belülvédekezés, Báthori meg ütött – a játékvezetők szerint - , kétperces kiállítás. „Na ne” - mondom én a kommentátor állásban, ez nem volt hetes kedves sporttársak, még jóindulattal sem kiállítás, sőt, ez már inkább merő rosszindulat a Bóna-Miskei páros részéről. Ami tovább tobzódik, mert Ihász Álmos, aki felettébb hangosan és morcosan reklamál, ugyancsak kisbüntetést kap a padon.
A pályán nagy-nagy káosz, a dabasi ifisták előttem tapsviharban törnek ki, de nem a saját kedvenceiket éltetik, hanem azt a két emberkét, aki momentán ilyetén módon beleavatkozott a meccs sodrába. A heteshez aztán Elek Gábor áll oda, és belövi.
Ezzel eldőlt. Kovács Peti még úgy gondolja, elszór egyet csuklóból – mindhiába – amiből kontra, Gigler pedig beállítja a 34-31-es végeredményt.
A kézilabda sportághoz végképp méltatlan módon, hathatós sípmesteri segédlettel veszítette el a végjátékot a Kábel SE, noha azért meg kell jegyezni, a játékosok előtt sok-sok lehetőség támadt, főleg a második félidőben a még nagyobb előny megszerzésére, és a rohanásban bizony a kulcsemberek nagyon elkészültek az erejükkel. Erre utal lefújás utáni nyilatkozatában maga Kedves László is, aztán az interjú után leül egy székbe, és hosszan maga elé tekintve mereng az elmúlt másfél óra történésein.
Békés ellen, szombaton lehet javítani!

Biztos győzelem Csömörön

Kézilabda – Szombaton megszerezte a bajnokságban első idegenbeli győzelmét a Nyíregyházi KSK NB I. B-és férfi kézilabda csapata.

Bartha Dénes együttese Csömörön lépett pályára és bár a mérkőzés elején még bizonytalankodtak a nyírségiek, azt követően egyre inkább játékba lendültek. Jól működött a Gadnai vezérelte védekezés, és a kontrák, valamint a felállt fal elleni támadások is eredményesek voltak. Vargáék a szünet után sem álltak le, a biztos előnyt ekkor is tartották és a végén még meg is fejelték egy góllal.

Csömör-NYKSK 25-32 (10-16)
Csömör, 150 néző, v.: Árokszállási, Serfőző.
NYKSK: Gadnai – Horváth 4, Tarnavölgyi 6, Braun 3, Varga 9/3, Bursac 2, Vasas Gy. 3. Csere: Oross (kapus), Kocsis, Erdős 5, Vasas T. Edző: Bartha Dénes.
Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/2, illete 3/3.

A hazai meccseit a debreceni Hódos Imre Sportcsarnokban játszó Balmazújváros Hajdúnánásra látogatott a férfi kézilabda NB1/B-s bajnokság hétvégi fordulójában. A két csapat igen kemény csatát vívott. A félidőben még a nánásiak vezettek 14-13-ra, főképp Oláh Zoltán kapus kiváló teljesítményének köszönhetően, a második játékrészben azonban változott a játék képe, az újváros átvette a meccs irányítását, s végül 25-23-ra megnyerte a találkozót.
„Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, hiszen a nánásiak nagyon régóta várnak arra, hogy nyerni tudjanak az NB1/B-ben. Mi végül történelmi tettet hajtottunk végre, hiszen megszereztünk első idegenbeli győzelmünket a másodosztályban a két hazai siker után. Minden ilyen nehezen megnyert meccs mentálisan erősíti a csapatot, s jobb lesz általa az összetartás” – értékelt a Dehir.hu-nak Rácz Sándor, a Kőnig-Trade-DSI Balmazújváros vezetőedzője.
A Balmazújvárosban a legjobb teljesítményt Füleki Áron, Rácz Róbert és Nagy Csaba nyújtotta.

Hajdúnánás-Robzol 2000 KSE - Kőnig-Trade-DSI Balmazújváros: 23-25 (14-13)

<<   >>

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre