Hírek : A 21. forduló értékelése

A 21. forduló értékelése

2011.04.13. 11:25

Folytatódik a verseny a bajnoki dobogóért.

A Ceglédi KKSE NB I/B-s férfi kézilabda csapata a második félidei jobb játékával diadalmaskodott a  Debrecen együttese ellen és így továbbra is versenyben van az ezüst vagy bronzérem megszerzéséért.

Ceglédi KKSE  – Debrecen  24-19 (11-13)

Cegléd: Lengyel, Erdélyi (kapusok) – Pocsai 7, Turák, Tóth N., Dengi 1, Molnár I.1, Varga 3 Bíró 7, Benke 4, Kovács 1, Tündik, Benedek, Emődi

Az első játékrészben a ceglédiek a 8-20 perc között Bíró Balázs révén mindössze két gólt dobtak, amit nagyrészt fiatalokból álló vendégek ügyesen kihasználtak, szünetig kétgólos előnyt szereztek. A második félidőre nem csak térfélt cseréltek a mérkőző felek, hanem egyébként is fordult a kocka. A vendéglátó egymás után négy gólt dobva előbb kiegyenlítette az állást, majd azt a maga javára is fordította. A Ceglédi KKSE győzelme az utolsó tíz percben vált biztossá, amikor 20-18 után 24-18-ra növelte előnyét a gárda.
  A mérkőzés alakulása: 4. perc: 3-1, 8.perc: 5-3, 12. perc: 5-6, 19. perc: 7-10, 21. perc: 9-11, 36. perc: 15-13, 43. perc: 17-15, 48. perc: 20-18, 59. PERC: 24-19

A következő fordulóban – két hét  múlva –  a bajnokságban fölényesen vezető Gyöngyös otthonában lépnek pályára a ceglédiek.

Az NB I/B-s férfi kézilabda-bajnokság 21. fordulójában az Ózdi KC Dabason vendégszerepelt vasárnap délután. A találkozón a papírforma érvényesült, hiszen a keleti csoport másod helyezettje végül tíz góllal győzte le Zákányi Zoltán csapatát. Az ÓKC a Békés és a Balassagyarmat után a Dabastól is vereséget szenvedett.
Dabas-Diego KC – Ózdi KC 32-22 (18-12)

Dabas, 250 néző. V.: Dudás, Serfőző.

Ózdi KC: Losonczi – Lezák (-), Harkó (3), PAPP (5), MÉSZÁROS (4), Ponyi (1), Koscsó (-). Csere: Szilágyi Á. (4), Kocsis R. (3), Panyi (2). Edző: Zákányi Zoltán.

Zákányi Zoltán: - Lovas sérülése, a játékvezetők felfogása és saját magunk butasága az oka, a nagyarányú vereségnek.

CLAAS-Törökszentmiklósi KE - FTC II. 35 : 22

Hosszú sérülés után ezen a mérkőzésen tért vissza a pályára a törökszentmiklósi csapat kapitánya, Szöllősi Balázs. A házigazdák Csató góljaival már az elején tudatosították ellenfelükben, hogy ezúttal semmi jóra nem számíthatnak. Még tíz perc sem telt el a találkozóból, amikor már 6-1-es hazai vezetés állt az eredményjelzőn. A zöld-fehér fiatalokon a gyors időkérés, majd a hatos falat felváltó nyitott védekezés sem segített (10-2). Messzire kiszorított átlövőik kísérletei nem okoztak gondot Récsi kapusnak, így Takács, Stéhli és Csató találataival az első félidő hajrájáig percről percre növekedett a miklósiak előnye. A második félidő kezdetén Losonc és Stéhli lövésével hamar meglett a tízgólos különbség. Ez az időszak egyik oldalon sem a védekezésről szólt, de legalább szép góloknak örülhetett a hazai szurkolótábor. Takács kiváló ütemű passzát a kapuval szemben teljesen egyedül hagyott Stéhli váltotta gólra, majd Csató a már-már védjegyévé váló cunderből köszönt be. A mérkőzés hamar eldőlt, ezáltal Kis Gergely edző nem fukarkodott lehetőséget adni a tartalékoknak sem. A felnőtt keret tagjaként első hazai NBI/B-s mérkőzésen pályára lépő, mindössze 17 éves ifjabb Nyeső Péter az utolsó percben hetes góllal hálálta meg a bizalmat.

Kis Gergely: - A vártnál könnyebben nyertünk a csoport legszimpatikusabb csapata ellen, akik közül többen is sokra vihetik majd. Jól jött most ez a nagyobb arányú győzelem, aki megtisztelt bennünket és kijött a mérkőzésre remélem nem csalódott, hiszen látható volt, hogy mindenki komolyan veszi ezt a mérkőzést is és helyenként látványos kézilabdát mutattunk be. Külön öröm számomra, hogy csapatunk kapitánya Szöllősi Balázs góllal és jó játékkal tért vissza közénk, és  az alig 17 éves Nyeső Péter is eredményesen mutatkozhatott be.

Hajdúböszörményi TE - Nyíregyházi KSK 22 : 25

A szakmai stáb úgy fogalmazott: vérberli, „négypontos” mérkőzés következik Hajdúböszörményben. A sereghajtó Nyíregyházi KSK NB I B-s férfi kézilabdacsapata  ugyanis egyik legnagyobb riválisának otthonában lépett pályára, tekintve, hogy a tabellán előrébb jegyzett hajdúságiak – meccs előtti – háromegységnyi előnye minimálisra olvadhatott volna.

Nos, a tervet sikerült megvalósítani. A határozottan kezdő vendégek hamar magukhoz ragadtak a kezdeményezést, majd a második félidőben már hat góllal vezettek, amit csaknem elherdáltak – de időben kapcsoltak. A hajrában ismét megnyugtató különbség alakult ki, köszönhetően a jó védekezésnek, a kapusbravúroknak, valamin annak, hogy ezúttal cserejátékosok tudtak lendíteni a játékon.