A forduló értékelése

2011.04.28. 11:05

Tovább folytatódik a versenyfutás a dobogós helyezésekért.

Gyöngyösi KK - Ceglédi KKSE 34:25 (14:13)

GYÖNGYÖS: Pereverzia Mihály (kapus), Benis Bence 2, Kotormán Attila 6, Sándor Ákos 6, Sándor Roland 3, Juhász Károly 6, Gazdag Tibor 4, Kenyeres Pál (kapus) Gúnya Péter 3, Bognár Róbert 1, Tatai Olivér 1, Grandjean Gábor 2.
Edző: Nagy Károly.
Ceglédi KKSE:
Lengyel Zoltán, Varga Péter 2, Tóth Norbert 3, Dengi Zoltán 3, Molnár István 4, Benke Viktor 2, Badenszki József, Tündik Zoltán 1, Kovács Gergő, Turák Csaba, Benedek Tibor 1, Medgyes Gábor, Pocsai Rajmund 4, Bíró Balázs 5.
Edző: Kökény István

Az eredmény alakulása: 6. p: 3:1, 12. p.: 6:4, 18. p.: 9:6, 24. p.: 12:9, 36. p.:19:14, 42. p.:22:16, 48. p.:25:19, 54. p.: 29:21, 59.p: 34:23. Kiállítások: 18, ill. 14 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.

A mérkőzés négy hazai góllal kezdődött, amire az első vendég gól a 7. percben érkezett, köszönhetően a jó védekezésnek és Pereverzia, kapuban mutatott teljesítményének. Ezt követően Pocsai Rajmundék kissé fel is tudtak zárkózni. Mindkét csapat keményen küzdött, szerettek volna fogást találni a másikon. A Cegléd erejéből viszont csak az állandó felzárkózásra telt. A félidő utolsó kettő perce a Pest megyeieknek sikerül jobban így minimális egy gólos előnnyel vonulhattak Kotormán Attiláék az öltözőbe. A szünetben Nagy Károly edzőnek nem kellett sok idő a játékosok eligazítására, a szünet vége előtt 3 perccel már újra a küzdőtéren voltak. A második játékrészben megváltozott a játék képe. Mi sem bizonyítja jobban, mint a nyolc perc alatt elért 8:1-es széria. Ekkor összeomlani látszott a vendégek ellenállása. Juhász Károlyék kettesével lőtték a gólokat, amire rendszerint csak egy találattal tudtak válaszolni Dengi Zoltánék. A mérkőzés végét, az addig nagyszerű játékot mutató Sándor Ákos már a lelátóról volt kénytelen végig nézni, köszönhetően a harmadik kettő perces büntetésének. Csapatunkat nem zavarta meg ez az esemény, hiszen zsinórban öt találatot produkáltak a nézők nagy örömére, akik végre rászámolhatták a 10 gólos különbséget a ceglédiekre. A mérkőzés utolsó percét felállva vastapssal jutalmazta a publikum. A GYÖNGYÖSI KK ezzel a győzelmével kétpontnyira került a bajnoki címhez, ami a következő fordulóban, 2011. április 30-án meg is lehet. Ekkor a tabella 10. helyén álló Hajdúböszörményi TE vendégeskedik nálunk.

Nyíregyházi KSE – Ózdi KC 31-27 (15-13)

Nyíregyháza, 200 néző. V.: Ágnecz, Sipos.

Ózdi KC: György – Kocsis R. (5), Harkó (3), Papp (4), Bidlek (5), Szilágyi (1), Mészáros (2). Csere: Nyitrai (kapus), Ponyi (6), Koscsó (1), Panyi (-), Lovas (-). Edző: Zákányi Zoltán.

Zákányi Zoltán: – Kilenc ember ellen és a hátráltató körülmények hatására lehetetlen volt a győzelem.

A kézilabda férfi NB I/B Keleti csoportjának 22. fordulójában Nyíregyházán vendégeskedett az ÓKC. A piros-kékek szoros mérkőzésen maradtak alul a tavasszal kiváló formában szerepelő, és a bennmaradásért harcoló szabolcsiakkal szemben. Zákányi Zoltán szerint ezen a napon lehetetlen lett volna nyerni…

Balassagyarmati Kábel SE – CLAAS Törökszentmiklósi KE 28-30 (13-15)

Balassagyarmat, 150 néző , V: Hargitai II.,Palkovics

TKE: RÉCSI, CSATÓ 4, TAKÁCS 5, Stéhli 6 (4), VUJASIN 4,Musits 2(1),Szöllősi.Csere: Subicz,Gál,Csikós 1 FARKAS 7,LOSONC 1,Fejes ,Varsandán. Edző: Kis Gergely

Hétméteresek:7/5ill.5/3. Kiállítás: 10 ill.18 perc

Ismét két hét szünet után lépett pályára  a miklósi legénység,hogy melyik arcukat mutatják majd a fiúk az mindenkiben kérdésként merült fel a mérkőzés előtt. Kis Gergely edző bízott csapatában és szerinte minden játékosát feldobta az elmúlt héten átvett MKSZ kitüntetés.Aki esetleg kételkedett a fiúkban az három perc után megnyugodhatott. A gyarmati nyitott védekezés és Takács kivétele a játékból kisebb meglepetést okozott a vendég gárdának,de gyorsan megtalálták ellenszerét és át is vették a vezetést Vujasin és Csató góljaival. A mérkőzés ezen periódusában még egy két gólos előnyre tett szert a hazai csapat,de érezhető volt,hogy a játékot a miklósi csapat irányítja. Stéhli duplázott majd Vujasin újra feliratkozott a góllövők névsorába és ki is kérte idejét Kedves edző mivel ekkor már 10-8-ra a TKE vezetett. Ebben a periódusban az egyébként is nagy nyomás alatt játszó miklósi csapatott a játékvezetők is megfogták,rögtön kettős emberhátrányban kerültek amit a hazai csapat ki is használt és még egyszer átvette a vezetést 11-10-re.Farkas Kristóf beállítása viszont gyökeresen megváltoztatta nem csak a az eredményt,hanem a Törökszentmiklós játékát is. A félidő hajrájában Farkas góljaira nem volt ellenszer ,ehhez még csatlakozott Musits is és öt miklósi találatra kettő válasz érkezett amivel beállt a 15-13-as félidei eredmény. A második félidő kezdetét ezúttal nem aludta át a TKE,sőt magasabb fokozatba kapcsolt ami igazából megpecsételte a hazai csapat sorsát. Tíz perc alatt hét góllal avatta fel a frissen beállt Kovács kapust az ekkor már kirobbanó formában lévő Szentmiklós,miközben az ismét nagyot védő Récsi csak két hétméteres gólt kapott. Kisebb visszaesés következett be amit a Balassagyarmat igen jól ki is használt beleértve a hazai pálya minden előnyével…Két gólra zárkóztak fel ,de az időkérés és a támadások kihasználtsága ismét a vendégeknek kedvezett és mint a tavasszal már többször is fontos hétméterest fogó Récsi József végképp megpecsételte a Balassagyarmat sorsát,Stéhli góljával pedig a Törökszentmiklós feltette az i-re a pontot,ezúttal kettőt is.

A dobogós helyekért a versenyfutás továbbra is tart. Íme a táblázat:

1. GyöngyösI KK 38 p.
2. Dabas-Diego KC 31 p.
3. BÉKÉSI FKC  29 p.
4. Ceglédi KKSE    29 p.

Amennyiben a Gyöngyös a következő fordulóban megszerzi a bajnoki 2 pontot - és miért ne szerezné meg - megnyeri a bajnokságot. Ez azért fontos, mert a következő fordulókban már nem kell annyira odatenniük magukat, fejben már készülhetnek az első osztályra. Ez nekünk fontos, mert az utolsó előtti fordulóban hazai pályán őket fogadjuk. Nézzük a sorsolást:

Dabas (31 pont): Balassagyarmat (idegenben), Törökszentmiklós (otthon), Nyíregyháza (o), Debrecen (i). Vélelmezhetően max. 1-2 pontot fognak veszíteni, így bajnokság végén 37-39 pontjuk lehet.

Békési FKC (29 pont): Nyíregyháza (o), Debrecen (i), Gyöngyös (o), Csömör (i). Talán az utolsó mérkőzés nem olyan nehéz, hiszen mind a Nyíregyháza, mind a Debrecen a kiesés ellen küzd, illetve a Gyöngyös nehéz diónak igérkezik, de fegyelmezett játékkal, a hazai közönség segítségével 6-8 pont begyűjthető, így bajnokság végén 35-37 pontunk lehet. Most hiányzik a bajnokság elején elvesztegetett 3 pont.

A Ceglédnek (29 pont) már csak 3 mérkőzése van hátra, vélelmezhetően begyűjti a 6 pontot (Csömör (o), FTC II. (i), Balmazújváros (o)), de amennyiben csapatunk is gyűjt legalább ennyi pontot, meg van a bronzérem, ami előrelépés a tavalyi 4. helyhez képest.

DE AZ AZ ŐSZI 3 PONT NAGYON HIÁNYZIK!!!!!!